Restoranlardan boykota tepki: ‘Fiyatlar sadece kafelerde mi artıyor?’

Hürriyet’e konuşan AGYİD ve Shakespeare Bistroları Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özen, bu boykot çağrısının haksız olduğunu savunarak şöyle dedi: “Toplum maalesef meselenin derinine inmeden harekete geçiyor. Benim bir tarafım işletmeci ama diğer tarafım da tüketici. Şu anki ortamda her şeyin fiyatı yerinde sayıyor da sadece restoran ve kafelerde mi fiyatlar artıyor? Otomobiline akaryakıt alırken sesi çıkmayanlar yeme içme sektörüne gelince boykot çağrısı yapıyor.”

‘FAHİŞ FİYAT VARSA ZATEN GELMİYORLAR’

Özen, “Girdi yüksek olunca bu durum ister istemez fiyatlara yansıyor. Türkiye’deki enflasyonu görmezden gelen biri çıkıp kuyuya bir taş attı, 40 akıllı günlerdir taşı çıkaramıyoruz” dedi. “Kötü niyetli işletmecilere tüketici zaten ceza kesiyor” diyen Özen, “Siz fahiş fiyat ödediğiniz veya kötü yemek yediğiniz bir işletmeye bir daha gider misiniz? İnsanlar da gitmiyor zaten. Yani tüketici boykotu zaten hayatın içinde yapıyor” diye konuştu.

“Bakkaldan aldığı soda fiyatı ile milyonlarca lira yatırım yapılan işletmede içtiği sodanın fiyatını kıyaslayanlar var. Bu doğru bir yaklaşım değil” diyen Özen, “Bugün ürünlerine zam yapmayan hiçbir tedarikçi yok” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir